Panele grzewcze na podczerwień

Jedną z alternatywnych metod ogrzewania budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej są panele grzewcze na podczerwień. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób stawiających na innowacyjne, energooszczędne, ekologiczne i wygodne rozwiązania. Promienniki podczerwieni cieszą się coraz większą popularnością, a o korzyściach płynących z ich użytkowania przekonały się już tysiące osób. Za ich pomocą możliwe jest dogrzanie każdego wnętrza, w którym przebywanie staje się wówczas czystą przyjemnością.

Innowacyjne i skuteczne ogrzewanie pomieszczeń

Promieniowanie słoneczne, które jest źródłem niezwykle przyjemnego ciepła, emituje promieniowanie podczerwone, a zjawisko to zostało wykorzystane do produkcji promienników infrared. Promieniowanie podczerwone jest nośnikiem energii, które dociera do ciała domowników, ścian, podłogi, mebli i wszystkich elementów znajdujących się w otoczeniu. Dochodzi wówczas do wzrostu ich temperatury i bardzo szybkiego zwiększenia komfortu cieplnego. Domownicy zaczynają odczuwać przyjemne ciepło praktycznie od razu po włączeniu promiennika podczerwieni, który jest skierowany w ich stronę. W przypadku promienników długofalowych emitowane ciepło jest rozproszone, a promienniki miejscowe emitują fale krótsze, co pozwala na dogrzanie konkretnej przestrzeni. Jako, że w przypadku ogrzewania na podczerwień ruch powietrza ograniczony jest do minimum, ciepło rozprowadzane jest w sposób równomierny. Można zapomnieć o zimnych stopach i uczuciu gorącej głowy. Przekłada się to także na brak poruszających się w powietrzu drobinek kurzu. Jest to świetna wiadomość dla osób ceniących sobie porządek i higieniczne warunki oraz dla alergików.

Na korzyść paneli grzewczych na podczerwień przemawia to, że nie muszą one być cały czas włączone, aby domownicy mogli cieszyć się przyjemnym ciepłem. Po wejściu do zimnego pomieszczenia, wystarczy włączyć ogrzewanie, po czym można natychmiast odczuć ciepło, nie tracąc przy tym energii na podgrzewanie powietrza. Nie dochodzi także do zmiany wilgotności powietrza ani też do wysuszania go, co wpływa korzystnie na kondycję skóry i oczu oraz na śluzówki nosa. Pozostają one właściwie nawilżone. Promieniowanie podczerwone jest pochłaniane także przez przegrody budowlane, które dzięki temu pozostają suche i ciepłe, a to z kolei zapobiega rozwojowi patogenów w postaci grzybów i pleśni. Do zalet ogrzewania na podczerwień zaliczyć można bezobsługowość, inteligentne sterowanie, bezawaryjność, relatywnie niskie koszty inwestycyjne i brak kosztów eksploatacyjnych oraz brak toksycznych produktów spalania i bezproblemową regulację temperatury w dowolnym momencie. Jest to najzdrowsze źródło ciepła, które jest korzystne dla osób borykających się z reumatyzmem. Promieniowanie podczerwone stymuluje system immunologiczny i wspiera powrót do zdrowia.

Postaw na nowoczesne rozwiązania o unikalnym designie

W nowoczesnych wnętrzach z charakterem idealnie sprawdzą się stylowe kominki elektryczne i promienniki podczerwieni marki wodtke. Cieszą się one ogromnym uznaniem wśród użytkowników i coraz większą popularnością. Modele kominków elektrycznych feel the flame nie tylko zapewniają przytulne ciepło w każdym pomieszczeniu, ale dodatkowo podnoszą jego walory estetyczne. Swoim designem do złudzenia przypominają trawiące drewno płomienie, co tworzy unikalny klimat. Możliwe jest podłączenie urządzenia o mocy grzewczej do dwóch kilowatów, włączaną za pomocą wentylatora powietrza. Zużycie energii przez takie dodatkowe ogrzewanie w postaci promienników infrared wiąże się z relatywnie niskim zużyciem energii – zaledwie 20 W podczas pracy bez mocy grzewczej. Na korzyść elektrycznego kominka na podczerwień przemawia jego prosty montaż i demontaż oraz energooszczędność, cicha praca i możliwość szybkiego wzrostu temperatury w pomieszczeniu – urządzenie jest już gotowe do podłączenia (wystarczy podłączyć je do pojedynczego gniazda z energią elektryczną). W zestawie znajduje się pilot, który pozwala na zdalne sterowanie kominkiem, czyli kontrolowanie ciepła zgodnie ze swoimi bieżącymi potrzebami, co jeszcze bardziej zwiększa komfort użytkowania. Do produkcji kominków elektrycznych feel the flame sięga się wyłącznie po wysokiej jakości materiały. Są one wykonywane z precyzją i z dbałością o najmniejsze szczegóły, a wszystko to przy wykorzystaniu nowoczesnej i energooszczędnej technologii LED.

Promienniki podczerwieni feel warm stanowią idealny dodatek do tradycyjnego systemu grzewczego niezależnie od rodzaju pomieszczenia. Z powodzeniem mogą pełnić funkcję ogrzewania przejściowego, szczególnie w okresie wiosennym i jesiennym. Ich niezaprzeczalną zaletą jest możliwość dostosowania temperatury w dosłownie każdym wnętrzu i to w trybie natychmiastowym, tworząc efekt przytulnego i przyjemnego ciepła przy stosunkowo niedużym nakładzie finansowym. Wydajność urządzenia sięga prawie 100%, a wartości poboru mocy i mocy cieplnej są niemalże jednakowe. Panele grzewcze na podczerwień marki wodtke wyróżniają się designem łączącym się z wymogami zrównoważonego rozwoju. Pasują one do każdej aranżacji wnętrza, tworząc spójną całość z pozostałymi elementami wyposażenia. Nowoczesne promienniki podczerwieni z linii feel warm pełnią zarówno funkcję praktyczną, jak i dekoracyjną. Bogactwo i różnorodność asortymentu sprawia, że każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, czyli dostosowanego do swoich indywidualnych potrzeb, oczekiwań, preferencji i możliwości finansowych.

Zobacz następny post: Nowoczesne kominki wolnostojące