Piece na pellet wodtke - ekologiczne kominki dla twojego domu

Zanieczyszczenie środowiska i skutki jakie powoduje wpływają na nas coraz bardziej, na szczęście problem ten dostrzegany jest coraz wyraźniej. Poszukiwania ekologicznych rozwiązań związanych z ogrzewaniem mieszkań i apartamentów zwróciły się w kierunku pelletu – ekologicznego materiału opałowego powstającego z odpadów przy produkcji wyrobów drzewnych.

Piece na pellet (np. drzewnym) są wydajnymi energetycznie, nowoczesnymi urządzeniami. Urządzenia wodtke dają możliwość automatyzacji pracy i zapewniają najwyższą możliwą czystość spalania.

Kominki na pellet system Air+ ogrzewanie nadmuchowe

wodtke crazy.nrg

Moc pieca: 5/6/8 kW

Szczegóły

wodtke Dave

Moc pieca: 6/8 kW

Szczegóły

wodtke easy.nrg

Moc pieca: 5/6/8 kW

Szczegóły

wodtke family.nrg

Moc pieca: 5/6/8 kW

Szczegóły

wodtke family.nrg selection

Moc pieca: 5/6/8 kW

Szczegóły

wodtke Frank

Moc pieca: 6/8 kW

Szczegóły

wodtke ixbase

Moc pieca: 5/6 kW

Szczegóły

wodtke ixpower

Moc pieca: 5/6 kW

Szczegóły

wodtke PE Nova

Moc pieca: 6/8 kW

Szczegóły

wodtke Ray

Moc pieca: 6/8 kW

Szczegóły

wodtke Jack

Moc pieca: 6/8 kW

Szczegóły

wodtke Pat

Moc pieca: 6/8 kW

Szczegóły

wodtke Topline New Motion

Moc pieca: 10 kW

Szczegóły

Kominki na pellet system Warter+ z płaszczem wodnym

wodtke ivo.safe

Moc pieca: 8/9/13 kW

Szczegóły

wodtke ivo.smart

Moc pieca: 8/9/13 kW

Szczegóły

wodtke ivo.tec

Moc pieca: 8/9/13 kW

Szczegóły

Silos na pellet wodtke ivo.tower

Do pieca ivo.tec

Szczegóły

wodtke Frank water+

Moc pieca: 8/10 kW

Szczegóły

wodtke Jack water+

Moc pieca: 8/10 kW

Szczegóły

wodtke Pat water+

Moc pieca: 8/10 kW

Szczegóły

wodtke PE Nova water+

Moc pieca: 8/10 kW


Szczegóły

wodtke Ray water+

Moc pieca: 8/10 kW

Szczegóły

wodtke Smart

Moc pieca: 8/10 kW

Szczegóły

Informacje o funkcjach

Kominki na pellet z technologią air+ są rozwiązaniem wydajnym i ekonomicznym. Wytwarzają duże ilości gorącego powietrza, ogrzewając pomieszczenie, w którym stoją.
Niewątpliwie największą ich zaletą jest uzyskiwanie olbrzymich ilości gorącego powietrza w bardzo krótkim czasie. W zależności od potrzeb użytkowników bywa, że kominki są używane okazjonalnie, gdyż przede wszystkim są efektownym elementem wystroju wnętrza – w takim przypadku technologia air+ sprawdza się idealnie.
W piecach powietrznych ciepło odzyskiwane jest w wyniku przepływu powietrza przez komorę grzewczą. To znaczy, że powietrze z pomieszczenia wpada do komory pieca w jej dolnej części, ogrzewane jest przez korpus paleniska, a następnie wydostaje się przez kratki w obudowie z powrotem do pomieszczenia. Zatem ciepło rozprzestrzenia się w pokoju na zasadzie mieszania powietrza.
Obudowy pieców konwekcyjnych najczęściej wykonane są ze specjalnych materiałów izolacyjnych z elementami z kamienia naturalnego. Całość obudowy jest od środka zaizolowana, a powierzchnia obudowy pozostaje chłodna.
Piece na pellet wodtke z technologią air+ doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach o wysokim zapotrzebowaniu na energię cieplną oraz tam, gdzie jest potrzeba szybkiego dogrzania pomieszczeń.

Kominki na pellet ze zintegrowanym wodnym wymiennikiem ciepła i bardzo wysoką wydajnością (ponad 90%). 80% (S5: 90%) ciepła jest doprowadzane do obiegu grzewczego z systemu buforowego. Zgromadzona energia może być uwolniona z bufora w dowolnym momencie i w razie potrzeby. 20% nominalnej mocy cieplnej jest emitowane bezpośrednio do pomieszczenia. Oznacza to, że piec może być również stosowany w domach energooszczędnych lub pasywnych.
  1. Piec na pellet wodtke Water +
  2. Wodtke PS04 - sterownik
  3. System centralnego ogrzewania
  4. Buforowe magazynowanie min. 500l
  5. Odbiorcy ciepłej wody
  6. Grzejniki
  7. Panele słoneczne

Piece na pellet otrzymały przyznany przez DIBt (niemiecki Instytut Techniki Budowlanej) certyfikat Generalnego Urzędu Budownictwa dotyczący niezależnej od powietrza w pomieszczeniu pracy. W przypadku pracy niezależnej od powietrza w pomieszczeniu, powietrze do spalania musi wykorzystywać przewód prowadzący na zewnątrz lub podłączony do kanału spalinowego.

Kominki idealnie nadają się do montażu w dobrze izolowanych budynkach, takich jak domy energooszczędne lub pasywne, w połączeniu z kontrolowanym systemem wentylacji domowej. Oczywiście mogą być również obsługiwane za pomocą przewodu kominowego, który nie wymaga powietrza dostarczanego z zewnątrz.

Dzięki aplikacji wodtke FireTouch możesz doświadczyć zupełnie nowego wymiaru komfortu ogrzewania. Aplikacja pozwala w prosty sposób sterować piecami z serii S5 ultra air + (ixpower i ixbase) prosto z ekranu smartfona lub tabletu. Obsługa jest identyczna z tą na płycie operacyjnej pieców, a dzięki intuicyjnej strukturze menu sterowanie jest wyjątkowo łatwe w obsłudze. Aplikacja umożliwia wykonanie poniższych funkcji operacyjnych i monitorujących:

- zmiana ustawień temperatury docelowej,
- wybór programów automatycznego ogrzewania (trzy programy tygodniowe, program komfort oraz obniżenie temperatury, ochrona przed zamarzaniem, programy impreza oraz urlop) a ręcznym trybem pracy.
- wygodna i intuicyjna zmiana czasu aktywacji programów grzewczych,
- wyświetlanie bieżących komunikatów o konserwacji oraz ewentualnych błędach.
Sieć domowa- router
aplikacja wodtke FireTouch, WLAN lub połączenie przewodowe
mobilne urządzenie - tablet, smartfon
Regulacja wewnątrz sieci domowej

Internet - serwer
Komputer lub mobilne urządzenie z dostępem do internetu (tablet, smartfon)
Regulacja z jakiegokolwiek miejsca na świecie