Nowoczesne kominki wolnostojące

Nowoczesne kominki wolnostojące cechuje oszczędny w formie, minimalistyczny wygląd, a mimo to skupiają na sobie uwagę, będąc ważnym elementem wystroju wnętrza. Stanowią nie tylko źródło ciepła, ale również efektowną, oryginalną ozdobę. Wybierając ekonomiczny i estetyczny kominek, warto postawić na firmę z tradycją w projektowaniu i produkcji kominków wolnostojących na drewno i pellet.

"Nowoczesny kominek wolnostojący od wodtke to dzieło sztuki wzornictwa użytkowego"

Wodtke GMBH to więcej niż producent doskonałych kominków wolnostojących na drewno, węgiel brunatny w postaci brykietu oraz na ekonomiczny i ekologiczny pellet. To instytucja stojąca na czele potężnego sektora odnawialnych źródeł energii. Właśnie w tej firmie powstał pierwszy kominek wolnostojący na pellet, będący owocem czteroletnich prac – prób, budowania prototypów i prowadzenia doświadczeń. Pierwszy kominek na pellet - TOPLINE sprawdza się już od 27 lat.

Firma wodtke jest autorem większości rozwiązań stosowanych w piecach i kominkach wolnostojących opalanych pelletem. To dzięki niej powstały również normy prawne dotyczące używania tego paliwa na rynku europejskim, dzięki którym popularny dziś sprasowany granulat drzewny od 1996 roku podbija rynek ekonomicznych i przyjaznych środowisku paliw do nowoczesnych kominków.

Projektanci wnętrz niezwykle cenią urządzenia wodtke za ich ponadczasowe wzornictwo. Doskonale wyglądają w każdym wnętrzu. Idealnie komponują się zarówno z surowym wystrojem industrialnego loftu, jak i z wnętrzami ciepłymi, tradycyjnymi, w których są miłym dla oka uzupełnieniem – zwłaszcza podczas eksploatacji.

Technologia w parze z estetyką

Nowoczesne kominki firmy wodtke to nie tylko pionierskie, a zarazem dopracowane w najmniejszych szczegółach rozwiązania techniczne kwestii ekonomicznego wykorzystania granulatu drzewnego. To również niepowtarzalne rozwiązania estetyczne, dzięki którym piece i kominki wolnostojące tej marki stanowią prawdziwą ozdobę każdego wnętrza. Wodtke zasługuje a najwyższe noty za rewelacyjne rozwiązania designerskie, ale też za użycie do produkcji pieców i kominków najwyższej jakości materiałów i nowoczesnych technologii. Co konkretnie mamy na myśli?

Warto zwrócić uwagę na zastosowanie w urządzeniach wodtke technologii Air+ oraz Water+ których zadaniem jest podniesienie wygody i bezpieczeństwa użytkowania urządzeń grzewczych, w których zostały zastosowane. Wysoka jakość wykonania nowoczesnych kominków wodtke to również materiały – odporne na korozję elementy metalowe, kamień naturalny i wysokiej klasy szkło hartowane. Służą one w równym stopniu funkcjonalności, estetyce, jak i żywotności kominków, które używane latami nie tracą walorów. Kominki i piece wodtke to od lat jedne z najchętniej wybieranych, optymalnych rozwiązań w swojej dziedzinie. Łączą w sobie wszystko, czego tylko można oczekiwać po wysokiej jakości, nowoczesnych urządzeniach grzewczych.

Technologie Air+ i Water+

Kominki nowoczesne wodtke to efektywne wykorzystanie pionierskich technologii pozwalających na uzyskanie najlepszych efektów, jakie można osiągnąć używając pelletu w charakterze paliwa. Warto tu zwrócić uwagę na technologię Air+. Jej zastosowanie pozwala na uzyskanie olbrzymich ilości ciepłego powietrza w krótkim czasie, dzięki wykorzystaniu nawiewu. Powietrze chłodniejsze pobierane jest z otoczenia, przepływa przez specjalnie skonstruowaną komorę grzewczą i wraca do pomieszczenia po ogrzaniu. Na uwagę zasługują rozwiązania służące bezpieczeństwu użytkowników, takie jak czujniki ilości pobieranego powietrza, zastosowane na przykład w piecu Dave. Taki sposób ogrzewania pozwala na podniesienie temperatury otoczenia w bardzo krótkim czasie. Kominki wykorzystujące technologię Air+ są szczególnie cenione przez użytkowników, którzy okazjonalnie dogrzewają pomieszczenia kominkiem – na przykład wróciwszy do domu po dłuższej nieobecności.

Kominki wolnostojące na pellet wykorzystujące technologię Water+ posiadają zintegrowany, wodny wymiennik ciepła. Są niezwykle wydajnymi urządzeniami stosowanymi w systemach z buforem ciepła, gdzie gromadzone są chwilowe nadwyżki energii, do wykorzystania w każdej chwili, w celu utrzymania pożądanej temperatury pomieszczenia. Piece wodtke, w których zastosowano technologię Water+ są cenionym elementem wyposażenia domów energooszczędnych i domów pasywnych, gdzie znacznie przyczyniają się do optymalizacji kosztów ogrzewania. Wydajność kominków wodtke z Water+ osiąga ponad 90%, z czego 80% ciepła trafia do obiegu systemu ogrzewania z bufora, natomiast 20% emitowanych jest bezpośrednio z pieca.

W trosce o środowisko i komfort użytkowników

Nowoczesne piece kominkowe na pellet, do powstania i popularyzacji których przyczyniła się firma wodtke, to obok niezwykłej wydajności i estetyki, również przejaw troski o środowisko. Pellet jest bowiem paliwem ekologicznym o niskim stopniu emisji spalin i odpadów stałych. Sterowanie elektroniczne dodatkowo czyni z kominków wodtke rozwiązanie bezpieczne i wygodne.

Kominki nowoczesne - pełna oferta znajduje się w zakładce kominki na drewno wodtke lub kominki na pellet wodtke.

Zobacz następny post: Pellet - ekologiczne paliwo do piecy i kominków