Piece kominkowe wodtke

Piece kominkowe wodtke nadają odpowiedni klimat naszemu domowi, wprowadzając do niego ciepło, bezpieczeństwo i przytulność, dlatego już od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Jednak w dobie permanentnie rosnących cen za energię z paliw kopalnych i coraz większej świadomości ekologicznej, najchętniej sięgamy po urządzenia korzystające z energii odnawianej. Do takich urządzeń grzewczych zaliczają się piece kominkowe na drewno i pellet marki wodtke.

Urządzenia na ekologiczne paliwo

Ogrzewanie drewnem czy pelletem jest doskonałą alternatywą nie tylko dla węgla, ale również dla ogrzewania olejem lub gazem. Te naturalne surowce idealnie wpasowują się w odpowiedzialne podejście do kwestii ochrony środowiska. Do tego są łatwo dostępnym opałem, a więc odporne są na duże wahania cenowe.

Jak wygląda ogrzewanie drewnem wydaje się być kwestią oczywistą, czym jednak jest pellet? Otóż pellet to naturalne, a więc ekologiczne paliwo, pochodzące w 100 proc. z drewna. Powstaje ono w procesie prasowania pod dużym ciśnieniem wiórów i trocin na granulat o średnicy 6-8 mm. Nie zawiera w sobie żadnych dodatków typu kleje czy lakiery, jest zatem czystym, pełnowartościowym materiałem opałowym, cenionym również przez osoby stawiające na ekologię. Mówimy oczywiście o paletach drzewnych, nie ze słomy czy buraków, które służą do celów przemysłowych i nie mogą być spalane w warunkach domowych.

Piece kominkowe wodtke

Wśród nowoczesnych urządzeń grzewczych na drewno i pellet prym wiedzie marka wodtke. Piece kominkowe wodtke to najnowsze rozwiązania technologiczne i doskonała jakość wykonania, zamknięta w nowoczesnym, estetycznym opakowaniu, stanowiącym doskonałą ozdobę każdego wnętrza.

Te nowoczesne i wydajne energetycznie urządzeniami wykonane są z najwyższej jakości materiałów, m.in. odpornych na korozję elementów metalowych, wysokiej klasy szkła hartowanego oraz kamienia naturalnego. Dzięki temu kominki i piece wodtke nic nie tracą na swej funkcjonalności ani estetyce przez wiele lat. Zaś w celu podniesienia komfortu oraz bezpieczeństwa użytkowania zastosowano w nich technologię Air+ i Water+.

Czym są technologie Air+ i Water+?

W piecach kominkowych wodtke zastosowano technologie Air+, która umożliwia uzyskanie bardzo wysokich ilości ciepłego powietrza w krótkim czasie, głównie dzięki wykorzystaniu nawiewu. Chłodne powietrze, które pobierane jest z otoczenia, przepływa przez odpowiednio skonstruowaną komorę grzewczą, a następnie po ogrzaniu wraca do pomieszczenia. Taki sposób ogrzewania, w którym ciepło rozchodzi się w pokoju na zasadzie mieszania się powietrza, pozwala na podniesienie temperatury otoczenia w bardzo krótkim czasie. A zatem Air+ jest to rozwiązanie wydajne i ekonomiczne.

Generalnie urządzenia grzewcze wykorzystujące technologie Air+ najlepiej sprawdzają się tam, gdzie jest potrzeba szybkiego dogrzania pomieszczenia lub też dane pomieszczenie jest dogrzewane kominkiem okazjonalnie.

W przypadku technologii Water+ mamy do czynienia ze zintegrowanym, wodnym wymiennikiem ciepła. Tego typu urządzenia grzewcze, w których zastosowano system z buforem ciepła, są wyjątkowo wydajne, ponieważ pozwalają na gromadzenie chwilowych nadwyżek energii i wykorzystanie ich w dowolnej chwili, oczywiście w celu utrzymania wymaganej temperatury w pomieszczeniu. A zatem piece i kominki wodtke doskonale wpasowują się w politykę domów energooszczędnych lub pasywnych, bowiem znacznie przyczyniają się do optymalizacji kosztów ogrzewania.

Piece wodtke - praktyczne rozwiązania w nowoczesnym wydaniu

Piece kominkowe wodtke cechuje prostota i minimalistyczny wygląd, dlatego idealnie odnajdą się w nowoczesnych wnętrzach, a także tych urządzanych w stylu klasycznym. Poza tym, że są cennym źródłem ciepła, stanowią również efektowną i oryginalną ozdobę, skupiającą na sobie wzrok odwiedzających nas gości.

Rozwiązania zaproponowane przez firmę wodtke pięknie wypełniają przestrzeń, sprawiając, że całość aranżacyjna jest spójna i kompletna, dlatego tak chętnie są montowane przez coraz większe grono fanów, zwłaszcza ceniących sobie estetykę i funkcjonalność w jednym.

Poznaj pełną ofertę naszych piecy wolnostojących w zakładce: piece na drewno lub piece na pellet

Zobacz następny post: Kominek z płaszczem wodnym - wady i zalety