Piece kominkowe wodtke

Piece kominkowe naszej marki to najnowsze rozwiązania technologiczne i doskonała jakość wykonania, zamknięta w nowoczesnym, estetycznym opakowaniu, stanowiącym doskonałą ozdobę każdego wnętrza. Te nowoczesne i wydajne energetycznie urządzeniami wykonane są z najwyższej jakości materiałów, m.in. odpornych na korozję elementów metalowych, wysokiej klasy szkła hartowanego oraz kamienia naturalnego. Dzięki temu urządzenia wodtke nic nie tracą na swej funkcjonalności ani estetyce przez wiele lat. Zaś w celu podniesienia komfortu oraz bezpieczeństwa użytkowania zastosowano w nich technologię Air+ i Water+.

Dlaczego piec kominkowy od wodtke?

Dobrze dobrany piec kominkowy spełania nie tylko walory estetyczne naszego domu ale stanowi przede wszystkim źródło dodatkowego ciepła zapewniając bezpieczeństwo i przytulność. W dobie permanentnie rosnących cen za energię z paliw kopalnych i coraz większej świadomości ekologicznej, najchętniej sięgamy po urządzenia korzystające z energii odnawianej. Nasza firma oferuje ekologiczne i wydajne piece kominkowe na pellet z płaszczem wodnym lub bez.

W piecach wodtke zastosowano technologie Air+, która umożliwia uzyskanie bardzo wysokich ilości ciepłego powietrza w krótkim czasie, głównie dzięki wykorzystaniu nawiewu. Chłodne powietrze, które pobierane jest z otoczenia, przepływa przez odpowiednio skonstruowaną komorę grzewczą, a następnie po ogrzaniu wraca do pomieszczenia. Taki sposób ogrzewania, w którym ciepło rozchodzi się w pokoju na zasadzie mieszania się powietrza, pozwala na podniesienie temperatury otoczenia w bardzo krótkim czasie. A zatem Air+ jest to rozwiązanie wydajne i ekonomiczne.

Generalnie urządzenia grzewcze wykorzystujące technologie Air+ najlepiej sprawdzają się tam, gdzie jest potrzeba szybkiego dogrzania pomieszczenia lub też dane pomieszczenie jest dogrzewane okazjonalnie.

W przypadku technologii Water+ mamy do czynienia ze zintegrowanym, wodnym wymiennikiem ciepła. Tego typu urządzenia grzewcze, w których zastosowano system z buforem ciepła, są wyjątkowo wydajne, ponieważ pozwalają na gromadzenie chwilowych nadwyżek energii i wykorzystanie ich w dowolnej chwili, oczywiście w celu utrzymania wymaganej temperatury w pomieszczeniu. A zatem urządzenia wodtke doskonale wpasowują się w politykę domów energooszczędnych lub pasywnych, bowiem znacznie przyczyniają się do optymalizacji kosztów ogrzewania.

Piece wolnostojące wodtke cechuje prostota i minimalistyczny wygląd, dlatego idealnie odnajdą się w nowoczesnych wnętrzach, a także tych urządzanych w stylu klasycznym. Poza tym, że są cennym źródłem ciepła, stanowią również efektowną i oryginalną ozdobę, skupiającą na sobie wzrok odwiedzających nas gości.

Rozwiązania zaproponowane przez naszę firmę wypełniają przestrzeń, sprawiając, że całość aranżacyjna jest spójna i kompletna, dlatego tak chętnie są montowane przez coraz większe grono fanów, zwłaszcza ceniących sobie estetykę i funkcjonalność w jednym.

Poznaj pełną ofertę naszych urządzeń w zakładce: kominek na drewno lub kominek na pellet

Zobacz następny post: Kominek z płaszczem wodnym - wady i zalety