Kominki do salonu wodtke

Kominki do salonu - marzenie wielu urządzających dom gospodarzy staje się coraz bardziej dostępne i popularne dzięki marce wodtke. Salon jest najbardziej reprezentacyjnym miejscem w całym domu. Stanowi zwykle „oczko w głowie” każdego właściciela. Jakie propozycje ma dla nich rynek nowoczesnych urządzeń grzewczych?

Kominek do salonu w nowoczesnej oprawie

Kominek w salonie to nie tylko ciepło. Stanowi on zazwyczaj centrum całej salonowej aranżacji i wokół niego w chłodniejsze dni gromadzi się rodzina. Jest on symbolem domowego ogniska bardziej niż jakikolwiek inny element domowego wyposażenia. Choć do dziś kominek w domu bywa postrzegany jako synonim luksusu, jest coraz częściej spotykany już nie tylko w salonach.
Nowoczesne kominki do salonu, są coraz popularniejszym rozwiązaniem grzewczym. Dzięki rozwojowi technologii i rosnącej popularności ekonomicznych, ekologicznych paliw takich jak pellet, kominki są cenionym elementem domowego systemu ogrzewania.
Kominki wolnostojące na pellet, których upowszechnienie zawdzięczamy firmie wodtke, dokonały prawdziwej rewolucji w postrzeganiu kominków, jako sposobu na ogrzewanie pomieszczeń. To już nie luksusowa fanaberia, a symbol nowoczesności, troski o środowisko i pragnienia powrotu do życia w zgodzie z naturą.

Czego oczekujemy po współczesnych kominkach?

Jesteśmy społeczeństwem, o coraz większej świadomości potrzeby życia w zgodzie z naturą. Poszukujemy rozwiązań ekologicznych w każdej dziedzinie dotyczącej naszej codzienności. Dotyczy to również ogrzewania naszych domów. Coraz głośniej mówi się o potrzebie zmiany starych nawyków i coraz szersze grono zwolenników znajdują nowoczesne piece kominkowe. Ich zalety to duża wydajność w dostarczaniu ciepła i niska emisja zanieczyszczeń. Ogromnym atutem jest również fakt, że nie muszą być ukrywane w kotłowniach. Wręcz przeciwnie – posiadacze designerskich kominków i pieców kominkowych chętnie umieszczają je w swoich salonach.
Marka wodtke jest postrzegana nie tylko jako znak rozpoznawczy doskonałych urządzeń grzewczych, ale przede wszystkim jako producent eleganckich i uniwersalnie minimalistycznych kominków, które mogą dodać blasku każdej aranżacji – salonu i nie tylko. To jest właśnie to, czego poszukują klienci – elegancja, prostota, funkcjonalność i ekologia w jednym.

Wodtke – klasyka i nowoczesność w parze

Jakby na to nie patrzeć, kominek zawsze będzie swego rodzaju echem ogniska, które na środku chaty palili nasi przodkowie. Bez względu na to, w jak nowoczesnej oprawie ogień jest obecny we wnętrzu, zawsze będzie miał w sobie coś magicznego i coś klasycznego. Oprawa, w przypadku kominków salonowych wodtke w istocie jest nowoczesna. Nie chodzi tu też wyłącznie o wygląd. Zachwyca forma kominków, ale każdy kto zagłębi się w technologie zastosowane w tych nowoczesnych urządzeniach, uchyli kapelusza przed ich możliwościami grzewczymi. Niska emisja spalin i wydobycie z ekologicznego paliwa całej mocy, to nie są sprawy tak powszechne i oczywiste w nowoczesnych kominkach, jakby się wydawało.

Wybierając piec kominkowy do salonu, warto poczytać o zastosowanych w nim rozwiązaniach. Dla przykładu technologia Air+ dostępna w kominkach wodtke stwarza możliwość niemal błyskawicznego ogrzania pomieszczenia. Jest to możliwe dzięki temu, że kominki wykorzystujące Air+ nie opierają się jedynie na odpromieniowaniu ciepła do otoczenia w tradycyjny sposób. Powietrze jest pobierane z pomieszczenia, w komorze grzewczej podnoszona jest jego temperatura i następnie wraca ono do wnętrza ogrzane. Dzięki tej metodzie możliwe jest szybkie podniesienie temperatury w całym salonie. Przyjemne ciepło kominka poczujemy w krótkim czasie od rozpalenia, praktycznie w każdym zakątku wnętrza, a wszystko to w nowoczesnej oprawie modeli takich, jak wodtke Dance, Centro, czy Lucky. Mamy też możliwość wyboru – pomiędzy kominkiem na drewno, a nowoczesnym kominkiem na ekologiczny i niezwykle wydajny pellet.

Wśród modeli kominków do salonu marki wodtke opalanych pelletem, na uwagę zasługują proste i minimalistyczne modele - Pat, Jack, czy Frank, które dzięki uniwersalnej formie, sprawdzą się praktycznie w każdej aranżacji - zarówno nowoczesnej, jak i klasycznej. Nie można przejść obojętnie również obok pieca na pellet wodtke IX Base, który mimo nowoczesnego kształtu nie zaburzy harmonii nawet rustykalnego salonu.

Czym kierować się wybierając nowoczesny kominek do salonu?

Przede wszystkim warto pamiętać, że wybieramy urządzenie, które być może posłuży nam przez długie lata. Być może – o ile dokonamy starannego wyboru, kierując się renomą producenta i opiniami o jego urządzeniach. Na rynku istnieje spory wybór kominków i pieców na drewno oraz ekologiczny pellet. Nie wszystkie jednak są równie wygodne w stosowaniu i funkcjonalne, co produkty wodtke, marki będącej już wręcz symbolem nowoczesnego kominka. Dokonując tak poważnego wyboru, nie warto sugerować się możliwością zaoszczędzenia na zakupie samego urządzenia. Pamiętajmy o eksploatacji – im bardziej nowoczesny i dopracowany technicznie kominek, tym spalanie jest efektywniejsze, a co za tym idzie wydatki na zakup paliwa mniejsze.

Pełną ofertę znajdziesz w zakładce kominek na drewno lub kominek na pellet

Zobacz następny post: Koszty ogrzewania domu węglem, drewnem i pelletem