Piece na drewno wodtke - idealne kominki dla twojego domu.

Czyste piece na drewno i brykiet drzewny oraz brykiet węgla bunatnego dostępne w naszej ofercie to urządzenia pozwalające na czyste i wygodne spalanie drewna. Nowoczesny kominek może być nie tylko źródłem ciepła, ale też centralnym punktem wnętrza przyjaznego dla domowników i gości.

Kominki na drewno system Air+ ogrzewanie nadmuchowe

wodtke Casa

Moc pieca: 6 kW

Szczegóły

wodtke Casa duo

Moc pieca: 6 kW

Szczegóły

wodtke Club11

Moc pieca: 5 kW

Szczegóły

wodtke Centro

Moc pieca: 5 kW

Szczegóły

wodtke Dance

Moc pieca: 7 kW

Szczegóły

wodtke Ego

Moc pieca: 7 kW

Szczegóły

wodtke Fire SL

Moc pieca: 7.5 kW

Szczegóły

wodtke Cookie

Moc pieca: 7 kW

Szczegóły

wodtke Holiday

Moc pieca: 6 kW

Szczegóły
Piec-na-drewno-hot-box-300

wodtke Hot Box

Moc pieca: 7 kW

Szczegóły

wodtke Hot Box 2000

Moc pieca: 7 kW

Szczegóły

wodtke Longo

Moc pieca: 10 kW

Szczegóły

wodtke Lucky

Moc pieca: 5 kW

Szczegóły

wodtke HiFire 50 S

Moc pieca: 7 kW

Szczegóły

wodtke Move

Moc pieca: 6 kW

Szczegóły

wodtke Stage FS14

Moc pieca: 6 kW

Szczegóły

wodtke New Look F9

Moc pieca: 6kW

Szczegóły

wodtke Lunetto

Moc pieca: 6 kW

Szczegóły

wodtke Rocky

Moc pieca: 6 kW

Szczegóły

wodtke Tio air+

Moc pieca: 6 kW

Szczegóły

wodtke Twin

Moc pieca: 7 kW

Szczegóły
piec-na-drewno-wodtke-new-look-fs12-300px

wodtke New Look FS12

Moc pieca: 6 kW

Szczegóły

wodtke Yoko

Moc pieca: 6 kW

Szczegóły

wodtke Vision7

Moc pieca: 7 kW

Szczegóły

wodtke Porto

Moc pieca: 5 kW

Szczegóły

wodtke Porto Largo

Moc pieca: 5 kW

Szczegóły

wodtke myCastle

Moc pieca: 9 kW

Szczegóły

wodtke Spencer

Moc pieca: 7 kW

Szczegóły

wodtke Stage F9

Moc pieca: 6 kW

Szczegóły

Kominki na drewno system Warter+ z płaszczem wodnym

wodtke Ceo

Moc pieca: 8 kW

Szczegóły

wodtke Giro

Moc pieca: 8 kW

Szczegóły

wodtke Momo

Moc pieca: 8 kW

Szczegóły

Informacje o funkcjach:

Piece na drewno z technologią air+ są rozwiązaniem wydajnym i ekonomicznym. Wytwarzają duże ilości gorącego powietrza, ogrzewając pomieszczenie, w którym stoją.
Niewątpliwie największą ich zaletą jest uzyskiwanie olbrzymich ilości gorącego powietrza w bardzo krótkim czasie. W zależności od potrzeb użytkowników bywa, że kominki są używane okazjonalnie, gdyż przede wszystkim są efektownym elementem wystroju wnętrza – w takim przypadku technologia air+ sprawdza się idealnie.
W piecach powietrznych ciepło odzyskiwane jest w wyniku przepływu powietrza przez komorę grzewczą. To znaczy, że powietrze z pomieszczenia wpada do komory pieca w jej dolnej części, ogrzewane jest przez korpus paleniska, a następnie wydostaje się przez kratki w obudowie z powrotem do pomieszczenia. Zatem ciepło rozprzestrzenia się w pokoju na zasadzie mieszania powietrza.
Obudowy pieców konwekcyjnych najczęściej wykonane są ze specjalnych materiałów izolacyjnych z elementami z kamienia naturalnego. Całość obudowy jest od środka zaizolowana, a powierzchnia obudowy pozostaje chłodna.
Kominki na drewno wodtke z technologią air+ doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach o wysokim zapotrzebowaniu na energię cieplną oraz tam, gdzie jest potrzeba szybkiego dogrzania pomieszczeń.

Piece na drewno ze zintegrowanym wodnym wymiennikiem ciepła i bardzo wysoką wydajnością (ponad 85%). 70% energii cieplnej jest doprowadzane przez układ buforowy (minimum 500l) do cyklu ogrzewania. Zgromadzona energia może być uwolniona z bufora w dowolnym momencie i w razie potrzeby. Tylko 30% nominalnej mocy cieplnej jest emitowane bezpośrednio do pomieszczenia. Oznacza to, że piece na drewno mogą być również stosowane w domach energooszczędnych lub pasywnych. Zabezpieczenie termiczne, osłona termometryczna, odpowietrznik, zawory napełniania i tłoczenia są zintegrowane z piecem.


1. Piec na drewno wodtke Water +
2. Wlot do termicznego zaworu bezpieczeństwa
3. Wodtke PS04 - sterownik
4. Wodtke ET2 do sterowania pompą
5. System centralnego ogrzewania
6. Buforowe magazynowanie min. 500l
7. Odbiorcy ciepłej wody
8. Grzejniki
9. Panele słoneczne

Obsługa niezależna od pomieszczenia i powietrza. Piece na drewno wodtke otrzymały certyfikat Generalnego Urzędu Budownictwa na niezależną od powietrza w pomieszczeniu, obsługę DIBt (Niemiecki Instytut Techniki Budowlanej).

W przypadku pracy niezależnej od powietrza w pomieszczeniu, powietrze do spalania musi wykorzystywać przewód prowadzący na zewnątrz lub podłączony do kanału spalinowego.

Kominki te idealnie nadają się do montażu w wysoce izolowanych budynkach, takich jak domy energooszczędne lub pasywne, w połączeniu z kontrolowanym systemem wentylacji domowej. Oczywiście mogą być również używane do opalania za pomocą powietrza z pomieszczenia, które nie wymaga doprowadzania powietrza z zewnątrz.

Technologia filtrowania wody HiClean działa bez żadnych skomplikowanych i dodatkowych elementów. Dzięki innowacyjnym materiałom filtrującym oraz dobrze przemyślanemu dopływowi powietrza, emisje i zużycie paliwa są skutecznie zmniejszane, a wydajność pieców i wymiana ciepła są znacznie większe.

Filtr głębinowy wykonany z pianki ceramicznej i umieszczony nad komorą spalania zatrzymuje cząstki generowane głównie podczas początkowej fazy spalania. Po przekroczeniu temperatury zapłonu są one spalane, a filtr pozostaje czysty po każdej fazie spalania. Filtr zatrzymuje również gazy spalinowe przez dłuższy czas w znacznie wyższej temperaturze w komorze spalania, co prowadzi do zauważalnie lepszego spalania.

Nowoczesne kominki na drewno muszą być szybkie, tworząc energię cieplną tak szybko, jak to możliwe i zapewniając przytulną atmosferę domową, której oczekują użytkownicy. Wymaga to przemyślanej geometrii komory spalania i odpowiednich materiałów piecowych, aby zapewnić optymalną wydajność cieplną. Inteligentnie rozmieszczone otwory konwekcyjne zapewniają efektywne wykorzystanie energii i promienną energię cieplną docierającą do całego pomieszczenia mieszkalnego.

Ponadto wielu użytkowników preferuje systemy, który przechowują ciepło, a następnie emitują je przez długi czas. Steatyt o różnych masach jest klasycznym wyborem do magazynów ciepła tego typu. Można go użyć do pokrycia dużych sekcji z boku pieca lub jako mały panel dekoracyjny.

Moduł do przechowywania ciepła wodtke to innowacja.

Masywny blok magazynujący pochłania ciepło z komory spalania, a następnie powoli emituje go do pomieszczenia jako promieniujące ciepło. Zapewnia to czerpanie radości z ciepła przez wiele godzin.Regulacja termiczna sterowania powietrzem wodtke Air Control reguluje dopływ powietrza dla optymalnego procesu spalania. System nie wymaga zaworów co znacznie zwiększa komfort obsługi i eliminuje ewentualne błędy użytkownika, który powinien jedynie regularnie uzupełniać paliwo.

Regulacja cieplna powietrza opiera się na hydraulicznie aktywowanym zaworze regulacyjnym podłączonym do czujnika temperatury przez system kapilarny. Dzięki technologii Air Control odpowiednia ilość powietrza do spalania dostarczana jest do prawego obszaru komory spalania. Na początku, gdy system jest jeszcze zimny, ogień potrzebuje dużej ilości powietrza pierwotnego, aby szybko rozpocząć czysty proces spalania. Wtedy powietrze musi być doprowadzane przez dolną kratkę. W miarę nagrzewania się systemu olej termiczny w czujniku temperatury rozszerza się, powoli zamykając zawór regulacyjny. Ten proces automatycznie zamyka główny kanał powietrza. Następnie powietrze do spalania doprowadzane jest w dół do płomienia jako powietrze wtórne i jako "kurtyna powietrzna" dla okna. Ten system mycia AWS skutecznie opóźnia zabrudzenie okna podglądu.